Kraków

ZAKOPANE

Zakopane jest najwyżej położoną miejscowością w Polsce (750 ? 1100 metrów nad poziomem morza),jest stolicą polskich Tatr, jedynych gór w Polsce o charakterze alpejskim.
W czasie, gdy objawił się talent Adama Małysza, dużą atrakcją Zakopanego jest Wielka Krokiew, która została otwarta w 1925 roku o punkcie konstruktywnym 120 metrów. Odbywające się tutaj, co roku zawody Pucharu Świata może oglądać 50 tysięcy ludzi.
W tym czasie pomimo ogromnej ilości miejsc noclegowych w pensjonatach i kwaterach prywatnych znalezienie noclegu graniczy z cudem.
Ogromną sławą cieszą się też zakopiańskie Krupówki. Jest to jedna z najsłynniejszych ulic w Polsce. Tutaj mieści się większość sklepów i restauracji Zakopanego i tutaj ?grasuje? biały miś, z którym zrobienie sobie zdjęcia jest prawie obowiązkowe. Deptak ten tętni życiem calutką dobę.
Miasto jest zabudowane charakterystycznymi domami, których architektura nazwana jest stylem zakopiańskim.
Najcieplej w Zakopanem jest w lipcu ( średnio14,5 stopnia), a najzimniej w styczniu ( średnio-4,5 stopnia).
Zakopane leży tylko 110 kilometrów od Krakowa, ale jedzie się słynną zakopianką naprawdę stanowczo za długo.

Pozostałe artykuły tematyczne:

ZAKOPANE
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)
Previous article
Wycieczki objazdowe Włochy
Next article
SANDOMIERZ
About the author
related articles
Tagi: kaplica Santori, Drepo zadaszenia tarasów, Vademecum elektryka SEP, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, etykiety inspekcyjne na zamówienie, docieplenie granulatem Radom, osb stopfire, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, kostka fakturowana producent, redox extreme efekty, standy eliptyczne cena druku